Ünlü beyin cerrahı Prof. Madjid Samii’ye fahri doktora

Üsküdar Üniversitesi’nin daveti ile Türkiye’ye gelen Prof. Dr. Madjid Samii, NPİSTANBUL Beyin Hastanesi’nde düzenlenen törene katıldı.

Üniversitenin Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Avrupa’nın ikinci, Türkiye’nin birinci nörobilim hastanesi olarak tarihi bir gün yaşadıklarını belirterek “Avrupa’daki ilk sinirbilim hastanesinin kurucusu ve yöneticiliği görevini yürüten Prof. Madjid Samii aramızdadır. Onursal Doktora unvanı Üsküdar Üniversitesi senatosu olarak kendisine sunulacak. Biz sadece Hannover’deki hastaneye değil, aynı zamanda İran’daki ve Çin’deki kurumlara da ilham verdiğini öğrendik” dedi.

“7 MİLYAR İNSAN BARIŞ İÇİNDE YAŞAMIYOR”

Fahri Doktora Unvanı belgesini alan Prof. Dr. Madjid Samii, Beyin cerrahisi alanında dünyadaki gelişmeler” başlığı ile bir konferans verdi. Bilginin paradan daha değerli olduğunu söyleyen Prof. Samii, özellikle öğrencilere her fırsatta öğrenmelerini ve bu yıllarını en verimli şekilde geçirmelerini tavsiye etti.

Teknoloji ve biyolojinin birbirinden çok şey öğrendiğini ifade eden Prof. Samii, beyindeki mükemmel uyuma da işaret ederek “Teknoloji ilerledikçe beyin hakkında daha çok şey öğreniyoruz. Beyinde 100 milyar hücre birlikte çalışıyor. 7 milyar insan barış içinde işbirliği yaparak yaşayamıyor” diye konuştu.

Dünyanın en iyi beyin cerrahları arasında yer alan, binlerce sinir bilimci yetiştiren ve 17 kitaba imza atan Dr. Samii, törenin ardından isminin verildiği NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Nöroşirurji Merkezinin açılışını da gerçekleştirdi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.