Üniversitelerde H1N1 aşısı başlayabilir

Özcan, Mesleki Yeterlilik Kurumu Genel Kurulu’na gelişinde domuz gribi ile ilgili sorulara cevap verdi.

Bir gazetecinin domuz gribi ile ilgili aşılama başlatıp başlatmayacaklarını sorması üzerine Özcan, ”Henüz başlamadık ama düşünüyoruz, düşüncelerimiz var. Bir iki üniversitede görülmeye başladığı zaman, bir iki vaka olduktan sonra derhal aşılama projesine başlayacağız. Bütün öğrencilerimizin Sağlık Bakanlığımız tarafından önerilen tedbirleri takip etmelerini istiyoruz. Kendilerini korumalarını istiyoruz” diye konuştu.

Şimdiye kadar üniversitelerde domuz gribi ile ilgili bir vaka görülmediğini de belirten Özcan, kendisinin de konuyu takip ettiğini söyledi.

Proje kapsamında herkesin aşılanıp aşılanmayacağı sorusuna ise, “Sağlık Bakanımızın açıkladığı gibi isteyen herkes olabilir 6 aydan 24 yaşa kadar. Biz de o politikayı takip edeceğiz” yanıtını verdi.

Üniversitelerin tatil edilip edilmeyeceğinin sorulması üzerine ise YÖK Başkanı Özcan, ”Bir görülsün… Duruma bakarak öyle bir karar alınabilir ilkokullarda alındı biliyorsunuz” dedi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.