Türkiye’nin sesini dünyaya duyuran sağlık sitesi

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Sağlık Komitesi ve Türkiye Akredite Hastaneler Derneği tarafından oluşturulan “www.healthinturkey.org” sağlık turizmi portalı, hem Türkiye’deki nitelikli, kaliteli hizmet veren sağlık kuruluşlarının sesini dünyaya duyuruyor hem de yurt dışında yaşayıp Türkiye’deki kaliteli hastanelerden hizmet almak isteyen hastalara rehber olma özelliği taşıyor.

Sürekli güncellenmiş bilgileriyle profilinde 12 farklı JCI (Joint Commission International) belgesi almış sağlık örgütünün bilgilerine yer veren sitede, hastalar için tanıtım videoları, hastanelerin teknik özellikleri gibi çok çeşitli bilgilere yer veriliyor.

DEİK Sağlık Komitesi tarafından yapılan açıklamada, henüz tanıtımı yapılmadan bile siteyi ayda 500 kişinin ziyaret ettiği belirtildi. Sağlık turizmini canlandırmak ve gelecekte Türkiye’nin hasta tedavisinde en çok tercih edilen ülke olması yönünde çalışmalar yürütmek amacıyla kurulan Sağlık Komitesi, portal ile sağlık sektöründeki gelişmeleri hızlı ve en kolay şekilde takipçilerine sunuyor. Türkiye’de uluslararası kalite standartlarında hizmet veren, akredite edilmiş hastanelerin bir araya gelerek oluşturduğu ‘’www.healthinturkey.org’’ adresli sitede yer alan rehber, bilgilerin kullanımını kolaylaştırıyor.

Açıklamada, portalın Türkiye’nin özel sağlık hizmetlerini hedef ülkelere tanıtmak amacıyla hazırlandığı, bu amaca ulaşmak için uluslararası hastalar, sağlık uzmanları, bürokratlar ve fikir liderlerine yönelik İngilizce yayınlandığı ve yurtdışından Türkiye’de sağlık hizmeti almak isteyenler için önemli bir kaynak olacağı belirtildi. 

SİTEDE NELER VAR?
Türk hastanelerinin en iyi oldukları tıbbi uzmanlık alanları ve merkezleri hakkında videolar, tanıtım metinleri, uluslararası hastaların ve refakatçilerin ihtiyaçlarını karşılayıp Türkiye’de ve bölgede görülmesi gereken yerleri gösteren haritalar, interaktif linkler ve bu linkler sayesinde Türkiye’nin dünyaca tanınmış kurumlarını anlatan bilgiler, portalda özellikle yurtdışından Türkiye’ye gelecek hastalara yönelik hasta rehberi, yolculuk organizasyonu, yolculuk sırasında dikkat edilmesi gereken konular ve ziyaret sırasında yapılabilecek turistik aktivitelere yer veriliyor.

SAĞLIKTA EN PAHALI HİZMETİ ABD VERİYOR
Açıklamada, sağlık turizmi hizmeti veren ülkeler ile hizmet alan ülkelerin uyguladığı fiyatlara yer verildiği ve bu ülkeler arasında ABD’nin en pahalı sağlık hizmeti üreten ülke olduğu vurgulandı. Türkiye’nin iyi tıbbi sonuçlar ve uluslararası alanda optimum fiyatlarla kaliteli sağlık hizmeti üretebildiğinin altını çizen komite yetkilileri, konuyla ilgli detaylı bilginin sitede yer aldığını belirtiyor.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.