Türkiye’nin ilk kadın üroloğu

Doktor Hatice Sıçramaz Arıkan, ürolojinin, erkek genital sisteminden dolayı erkek hakimiyetinde kalmış bir branş olduğunu, kadın üroloğun hem meslektaşları hem de erkek hastalar tarafından kesinlikle benimseneceğini söyledi.

Arıkan’ın uzmanlığını tamamlamasından dolayı ünversitede düzenlenen törene çeşitli üniversitelerden meslektaşları katıldı. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Arıkan, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde 6 yıllık uzmanlık eğitimini tamamlayarak Türkiye’nin ilk kadın üroloji uzmanı oldu.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.