Türkiye’de bildirilmiş domuz gribi vakası yok

doktor oneri

Bakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği’nden yapılan yazılı açıklamada, Dünya Sağlık Örgütü’nün ”Domuz Gribi” salgınında ”evre 4” e geçildiğini ilan ettiği anımsatılarak, şunlar ifade edildi:
”Bu kararla insandan insana bulaşma olduğunu gösterir bilimsel verilerin mevcut olduğu ve virüsün toplumda salgın yapma potansiyelinin bulunduğu duyurulmaktadır. Bununla birlikte ülkemizde bildirilmiş herhangi bir vaka yoktur.
Vatandaşlarımıza, zorunlu haller dışında hastalığın hala görüldüğü bölgelere seyahatlerini ertelemeleri, seyahat zorunlu olacaksa da sık el yıkama, maske kullanımı gibi kişisel hijyen önlemlerine uyulması bakanlığımız tarafından tavsiye edilmektedir.”

Açıklamada, gelişmeler olması durumunda bunun kamuoyuyla paylaşılacağı bildirildi.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.