Türkiye’de 3’ü ağır 25 vaka hastanede

Türkiye’de domuz gribi nedeniyle yatarak tedavi gören hasta sayısının 25’e yükseldiği, hastalardan 3’ünün durumunun ağır olduğu açıklandı.

Sağlık Bakanlığı’nın açıklamasında, Türkiye’de görülen toplam vaka sayısı bin 602 olarak duyurulurken, 25’i hastanede yatarak tedavi gören hastalardan 3’ünün tedavisinin solunum cihazına bağlı olarak yoğun bakımda sürdüğü belirtildi.

Bakanlık, vatandaşların korunma tedbirlerine riayet etmesi ve grip belirtileri olan çocukların okul ve dershaneye gönderilmemesini tavsiye etti.

Ayrıca, 2 yaşından küçük çocuklar, kronik hastalığı olanlar, gebeler ve 65 yaş üstündekilerin grip belirtileri ortaya çıktığında mutlaka bir hekime müracaat etmeleri önerilidi. 3 günden fazla süren ateş, ciddi ve sürekli kusması olan vakaların beklemeden doktora müracaat etmesinin önemine de dikkat çekildi.

İSTANBUL’DA 2 AĞIR VAKA
İstanbul Valisi Muammer Güler de, kentin domuz gribinde geldiği noktayı açıkladı.

Güler, 50 okulda 102 öğrencide virüs tespit edildiğini, 5 hastanın 3 ayrı hastanede tedavi gördüğünü ve bunlardan 3’ünün normal servislerde, 2’sinin de yoğun bakımda tutulduğunu söyledi.

Vali Güler, 9 yaşında bir çocuk ile 18 aylık bir bebeğin durumunun kritik olduğunu açıklarken, özellikle son 5 günde hastalığın yayılmasında bir artış olduğunu dile getirdi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.