”Türkiye Sağlık Turizmi Platformu” kuruldu

doktor oneri

Kültür ve Turizm Bakanlığı başkanlığında Sağlık Bakanlığı, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED), Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu, Akredite Hastaneler Derneği temsilcileri ile Prof. Dr. Zeki Karagülle’nin katılımıyla ”Türkiye Sağlık Turizmi Platformu” oluşturuldu.

Patform, ”Medikal turizm”, ”Termal turizm”, ”Spa&Wellness turizmi” kapsamında hastanelere, termal ve spa tesislerine, sağlık hizmeti servisi verecek şirketlere yönelik pazarlama ve tanıtım çalışmaları ile yurt içinde eşzamanlı yapılacak alt yapı çalışmalarını kapsayacak.

HİZMET KALİTESİ ARTIRILACAK

Mevcut durumu değerlendirmeyi, geleceğe yönelik çalışmalar yapmayı, yeni politikalar belirlemek üzere Türkiye’ye bu amaçla gelen turist sayısını ve tesislerin hizmet kalitesini artırmayı ve belirlenen hedefleri gerçekleştirebilmek için kişi, kurum ve kuruluşlar arasında koordinasyonu sağlamayı hedefleyen platform ile oluşturulacak komitelerde, ilgili sektör temsilcilerinin yer alması sağlanacak.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.