Türk Sağlık-Sen’den ‘Tam Gün’ mektubu

Türk Sağlık-Sen’den yapılan açıklamaya göre, sendika tarafından Tam Gün Yasa tasarısı ile ilgili faks ve mektup eylemi başlatıldı.

Sendika tarafından hazırlanarak yurt genelinde sağlıkçılar tarafından imzalanan, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, siyasi partilerin grup başkanvekilleri ve milletvekillerine gönderilen mektuplarda, ”Tam Gün Yasa tasarısındaki adaletsizliklerin giderilmesi ve çalışanların haklarının genişletilmesi” talebi dile getirildi.

Sağlık çalışanlarının sorunlarına dikkat çekilen mektupta, sorunların çözümü, kaliteli sağlık hizmeti ve yeni kazanımlar için bu tasarının bir fırsat olduğu ifade edilerek, ”Tam Gün Yasası ile tabiplerle diğer sağlık personeli arasındaki döner sermaye adaletsizliğinin giderilmesi, döner sermayelerin emekliliğe yansıtılması, tüm sağlık çalışanlarına tam gün tazminatı ödenmesi ve nöbet ücretlerinin yaygınlaştırılması” talebinde bulunuldu.

Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci de açıklamasında, tasarının bu haliyle eksik ve adaletsizliklerle dolu olduğunu savunarak, ”Çalışanların hakkını koruyan ve genişleten bir yasa talep ediyoruz” ifadesini kullandı.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.