Türk Kızılayı Haiti’ye ekip gönderiyor

Türk Kızılayından yapılan açıklamaya göre, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ve Dışişleri Bakanlığı ile koordineli olarak, Haiti resmi makamları ve Haiti Kızılhaçı ile iletişime geçilerek taziye mesajları iletildi ve Türk Kızılayının yardıma hazır olduğu mesajı verildi.

Afet müdahale kapsamında Türk Kızılayının 1 psikolog ve 1 afet müdahale uzmanından oluşan ekibi, bugün öğle saatlerinde bölgeye hareket edecek. Ekip, bölgede yapacağı ihtiyaç tespit çalışmalarına göre yerelden ihtiyaç duyulan insani yardım malzemesini temin edecek ve afetzedelere dağıtımını gerçekleştirecek. Aynı zamanda travma geçiren afetzedelere de psikososyal destek verilecek.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.