Türk göz doktorunun uluslararası başarısı

doktor oneri

Bu diplomayı alanlar Avrupa’daki her hastanede başka yeterlilik aranmaksızın görev yapabiliyor.

Opr. Dr. Ferşat Muhacir, 1998 yılında Bucak Devlet Hastanesine atandığını, 2006 yılına kadar bu hastanede görev yaptığını, ardından özel hastanede çalışmaya başladığını söyledi.

Fransa’nın başkenti Paris’te yılda bir kez İngilizce olarak yapılan yazılı ve sözlü sınava girdiğini belirten Muhacir, başarılı olarak Avrupa Oftalmoloji Yeterlilik Kurulu Diploması almaya hak kazandığını kaydetti.

Muhacir, Türkiye’den bugüne kadar bu sınava girerek bu diplomayı alan 19 göz hekimi bulunduğunu iddia ederek şunları söyledi:

”Araştırmacı bir doktorum. Bugüne kadar binlerce hasta üzerinde tedavi ve ameliyatlar gerçekleştirdim. Her zaman güncel kalmaya çalıştım ve 6 aylık çalışmaya yılların tecrübesini de katarak bu sınavda başarılı oldum. Her hekimin güncel kalmak adına böyle sınavlara girmesini tavsiye ederim. Hekimlerimizin bilgili ve becerikli olduğuna inanıyorum. Yeter ki kendilerine güvensinler ve çekinmeden uluslararası arenada boy göstersinler.”saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.