Tunceli 2 kişi domuz gribi

Tunceli Sağlık Müdürü Dr. Yusuf Kenan Aydın,gazetecilere yaptığı açıklamada il genelinde vatandaşları domuz gribine karşı bilinçlendirme çalışmalarının sürdürüldüğünü belirtti.

Aydın, “”Tunceli Devlet Hastanesine domuz gribi şüphesiyle başvuran hastalarımızdan numune aldık. Numuneleri Ankara Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkez Laboratuvarına gönderdik. Laboratuvardan gelen sonuçlarda 2 kişide domuz gribi olduğu kesinleşti” dedi.

Domuz gribi tespit edilenlerden birinin öğrenci, diğerinin yetişkin bir kişi olduğunu, sağlık durumlarının iyi olduğu açıklandı.

Aydın sözlerine, “Sağlık ekiplerimiz, domuz gribi teşhisi konulan hastaları evlerinde ziyaret etti. Takipleri devam ediyor. Hastalarımızın genel durumu iyi. Hastanede yatmalarını gerektirecek bir durum yok. Şu an bu hastaları takip ediyoruz.

Önümüzdeki günlerde domuz gribi vakalarında artma bekliyoruz. Bu günden sonra grip şüphesiyle gelen her hastamıza stratejik olarak domuz gribi yaklaşımı sergileyeceğiz. Bütün yaklaşımlarımız, tedavilerimiz ve takiplerimiz bu düzeyde olacak” diyerek devam etti.

Ayrıca bugün Tunceli İl Sağlık Müdürlüğü çalışanlarına domuz gribi aşısı yapıldı.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.