Tülin Şahin: Tüm güzeller oyuncu oluyor

Yakın zamanda Allure tarafından dünyanın en iyi 50 top model’i arasında gösterildiniz. Listeye 16. sıradan girdiniz ilk ve tek Türk olarak. Neler hissediyorsunuz?

– Mesleğim, kendim ve ülkem adına gurur verici diye düşünüyorum. Yoğun çalışmalarınızın karşılığını böyle almak paha biçilemez.

Modelliğin yanı sıra Star TV için “Tülin Şahin ile Moda” programını da hazırlayıp sunuyorsunuz. İkisi bir arada nasıl gidiyor?

– İkisi bir arada tahmin edersiniz ki çok yoğun gidiyor. Birbirini besliyor aslında… Diyelim ki bir defileye çıkıyorum, kulisteki diğer model arkadaşlarım da tüyolar veriyorlar seyircilere. Her pazar izleyicilerimize ekranda bir moda dergisi hazırlıyoruz diyebilirim. Seyircilerimiz de bu formatı çok sevdi en başından beri. Moda, güzellik, spor, sağlıklı beslenme, seyahat, teknoloji, otomotiv… Yani modanın dokunduğu her alan ekranda tüyoları ile birlikte yer alıyor. Montaj, yayın oluşturma, içerik bulma, kurgu gibi her bir aşamasıyla bizzat ilgileniyorum. Yani sadece kamera önünde değilim. Bundan da çok memnunum çünkü o kadar çok şey öğreniyorum ki. Televizyonun matematiği bambaşka, bunu da sağ olsun ekibim sayesinde her gün deneyimliyorum

 Sizin kuşağınızdan sonra Türkiye’de ikon model çıkmaz oldu. Sizce neden?

– Çok fazla neden sayabiliriz fakat en göze çarpan sebep yarışmalardan çıkan veya yeni model olan arkadaşların oyunculuğu seçmesi. Son dört yıldır Miss Turkey’de jürideydim, hem de ilk elemelerden final gecesine kadar. Harika isimler seçtik fakat oyunculuğa yöneldiler. Bir modelin “ikon model” olabilmesi için çok uzun yıllar sadece ve sadece modelliğe gönül, emek vermesi ve tutkuyla bağlı olması gerek. Bu sadece Türkiye için geçerli değil, tüm dünyada böyle. Bugün Naomi Campbell’a bakıyoruz, 47 yaşında ve hâlâ podyumlarda. Böyle birçok top model sayabiliriz. Bugünden yarına hemen ikon bir top model olunmuyor.

Moda, sanat ve sokak stili birbirinden ayrılmayan bir üçlü haline geldi. Sizin ilham kaynaklarınızı merak ediyorum…

– Moda, sanat, film, müzik, sokak stili birbirinden hep beslenir zaten. Yıllardır tasarımcıları, yönetmenleri, fotoğrafçıları, stilistleri besler… Elbette biz modelleri de… Hepsi birbirine ilham verir.

Günümüzde trendler iç içe girmiş durumda ve kırmızı çizgiler ortadan kalktı. Ama moda kurbanı olmak da kolaylaştı. Farklı stilleri tek bir kombinde yorumlamak isteyenler için nasıl ipuçları verirsiniz?

– Moda kurbanı olmamak için kendinizi, yüzünüzü, vücudunuzu, saçlarınızı, renginizi çok iyi tanımanız gerekiyor. Bu farkındalıklar olmadan en son trendleri üzerinize geçiriyorsanız moda kurbanı olmanız kaçınılmaz. Unutmayın moda geçicidir, stil kalıcı. Kendi stilinizin olması daha önemli.

Çekiminizin olmadığı ve sadece kendinize zaman ayırdığınız bir gününüz nasıl geçiyor?

– Öyle bir günüm neredeyse yok gibi (gülüyor). Tam bir ev kuşuyum, işim yoksa tüm gün evde vakit geçiriyorum.

Alamet-i farikanız olan saçlarınıza da birçok kadın gıpta ediyor. Zaten kozmetik firmaları da bunun farkında. En son Syoss’un marka temsilcisi oldunuz.

– Evet saçlarım ve ben (gülüyor). Sokakta kadınlar beni durdurup, “Saçınıza dokunabilir miyim” diye soruyorlar. Mesleğim gereği onca işlem görüp de nasıl hâlâ bu kadar güçlü olduğuna şaşırıyorlar. İşin sırrı hep çok iyi ürünler keşfetmemde. Mesleğim gereği evet günde üç kere şekillendiriliyor. Çünkü rahatlıkla bir gün içinde iki defileye çıkıp ardından kanala dönüp program için çekimler yapabiliyorum. Bu durumda elbette çok ürün görüp denemiş oluyorum.

 Saç bakımınız için neler yaparsınız?
– Doğru şampuanı, bakımı ve şekillendirici ürünleri kullanırım. Ürünleri doğru seçip doğru kullanmadığınız zaman saçlarınızdan istediğiniz performansı alamazsınız.

İletişime çok açık bir karakteriniz var. Size bugüne kadar sorulmayan ve yanıtlamadığınız bir soru oldu mu?
– Hayır.

Aynı zamanda hep pozitif mesaj veren bir yaklaşımınız var. Kendinizi mutsuz hissettiğinizde enerjinizi yükseltmek için neler yaparsınız?

– Evet elimden geldiğince pozitif olmaya çalışıyorum. Bazı günler elbette ki hiçbirimiz için kolay olmuyor bu… Ama bazen kendimizi zorlamamız gerekiyor ki kendimizden en iyisini alalım, bu birçok alan için geçerli. Çünkü negatif olmak en kolayı. Bir şey hakkında, bir kişi hakkında anında negatif konuşmak, önyargılı olmak çok kolay fakat onu pozitife çevirmek zor. Pozitif olmak sürekli kahkaha atan ve hiçbir şeyi umursamayan biri olmak anlamına gelmiyor. Birçok kişi böyle algılıyor çünkü. Bunların hepsi bulaşıcı. Negatif kişilik de pozitif kişilik de bulaşıcı. Etrafınızı sadece pozitif kişiler ile sararsanız daha mutlu olursunuz. Ben enerjim düştüğünde genelde hemen müziğe, çikolataya, tatlıya yöneliyorum, çok iyi geliyor. Ekibim veya benimle sürekli çalışan kişiler çok iyi bilirler; enerjim düştüyse hemen çikolata veya tatlı bir şeylerle gelirler, anında mutlu olurum

 Beş yıl sonra nasıl bir Tülin Şahin hayal ediyorsunuz?

– Yarın sağlıklı uyanıp uyanmayacağımızı bile bilmezken, bu planlar bana anlamsız geliyor.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.