Tıp öğrencilerinden hasta çocuklara yılbaşı eğlencesi

Tıp Fakültesi öğrencileri, GOÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Pediatri Servisinde tedavi gören çocukları yılbaşı gecesi eğlendirdi.

Çocuklarla müzik eşliğinde dans eden üniversiteliler, çocukların yüzünü boyayarak onlara eğlenceli anlar yaşattı.

Öğrencilerden Selva Akyıldız, “Amacımız çocuklara biraz daha eğlenceli bir gece geçirtmek. Çocuklar buraya geliyorlar hastalar, moralleri bozuk, iğne korkuları filan da katılınca bir doktor korkusu ortaya çıkıyor. Biz bu algıyı yenmeye çalışıyoruz. Biraz daha acılarını unutsunlar da bir şeylerle oyalansınlar diye çocuklara pasta kestik, hediyeler aldık oyunlar oynadık. Bir annenin mutluluğu çocukların mutluluğudur. Çocuklar mutlu olunca aileler de mutlu oldu. Burada 13 çocuğumuz vardı, hepsine de güzel hediyeler alıp onları mutlu etmeye çalıştık. Yeni yılda herkese mutlu sağlıklı geçirmesini diliyoruz” dedi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.