Tekerlekli sandalyeye dönüşebilen yatak

doktor oneri

Daha çok televizyon ve müzik sistemleriyle tanınan, ancak birkaç yıldır tedavi merkezleri için malzeme de üreten elektronik şirketi Panasonic, bu kez de engellileri düşündü.

Engellilerin hayatını kolaylaştıracak uzaktan kumanda ile “idare edilebilen” yatak iki bölüme ayrılabiliyor. Ayrılan bölümlerden biri tekerlekli sandalye olabiliyor.

Yatalak engellilerin genellikle yataktan sandalyeye geçmek için yardım aldığını ve düşme olasılığının bulunduğunu hatırlatan şirket, engellilerin arzuladığı hareket özgürlüğünün “yarı robot” yatak ile sağlandığını açıkladı.

Panasonic, yatağın sandalye, sandalyenin yatak haline geldiği sırada sorun çıkmaması için özel bir mekanizma geliştirildiğine, ayrıca tekerlekli sandalyenin yoldaki engelleri algılayabildiğine ve yönünü değiştirebildiğine de dikkati çekti.

Kullanıcının güvenliğinin yanı sıra rahatlığını da düşünen şirketin geliştirdiği yatağın üzerinde hareket edebilir bir televizyon da bulunuyor. Televizyonun raylı sistem üzerine kurulması kişiye zahmetsiz ve tehlikesiz seyir sunuyor.

Panasonic, kullanıcının rahatlığını daha da artırmak için hareket edebilen başka parçalar, algılayıcılar ya da engellinin uzaktan izlenebilmesini sağlayan kamera sistemini de yatağa eklemeyi planlıyor.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.