Tedavisi için verilen parayı kızı ölünce iade etti

Konya’nın Hadim ilçesi Toplum Sağlığı Merkezi’nde hizmetli olarak çalışan İbrahim Arslanhan’ın (47), 20 yaşındaki kızı Neslihan’a 8 ay önce böbrek kanseri teşhisi konuldu.

Kızının tedavisi için birçok şehre giden, maddi ve manevi olarak elinden geleni yapan, ancak yavrusuna şifa bulamayan Arslanhan, bu süreçte maddi olarak da zorlanmaya başladı. Bunun üzerine kardeşi, Arslanhan’ın bilgisi olmadan Hadim Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na başvurdu.

Başvurunun ardından, Neslihan’ın her ay kullanacağı ilaçlar için karşılıksız 2 bin lira verilmesi kararlaştırıldı. Baba Arslanhan, paranın hesabına yatırılmasından 10 gün sonra evladını kaybetti.

Acılı baba, “Başka Neslihan’lar faydalansın” düşüncesiyle 2 bin lirayı vakfa iade etti.

“EVLADIM VEFAT ETTİKTEN SONRA PARAYI NE YAPAYIM?”

İbrahim Arslanhan, yetkililerin hesabına yatırdığı parayı çekemeden kızını kaybettiğini belirterek, “Parayı çocuğumun tedavisi için kullanacaktım. Evladım vefat ettikten sonra parayı ne yapayım? İhtiyacı olana verilmesi için iade ettim. 2 bin lira değil, 100 bin lira da olsa geri verirdim. Benim başıma gelen, başkasının da başına gelebilir. Belki başkasına faydası olur” dedi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.