TBV’den NTV’ye 3 ödül

‘Türk Böbrek Vakfı 4. Medya Ödülleri’nde kazananlar belli oldu.

TBV 4. Medya Ödülleri kapsamında yazılı basın, görsel basın ve internet medyası olmak üzere toplam üç ana kategori ile haber- araştırma, röportaj, yazı dizisi-konu ve vaka-inceleme alt kategorilerinde haberler değerlendirildi.

Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk başkanlığındaki jüri komitesi, NTV’yi 3 dalda ödüle değer gördü.

“Sevimsiz Ama Önemli Bir Konu – İyi Ölüm / Good Death nedir? başlıklı haberiyle Ntv.com.tr Sağlık Editörü Tülay Karabağ İnternet Vaka – İnceleme Dalında, “Anne Sütüne Filtre” başlıklı haberiyle NTV Muhabiri Melike Şahin Televizyon Haber – Araştırma Dalında, “Hayat Yeniden” programı ile de NTV’den Beliz Teoman
Televizyon Programı Dalında ödül aldı.

Jüri tarafından ödüle layık görülen isimler şöyle:

• İnternet Röportaj Dalında “Beyin Yaşlanması Durdurulabilecek” başlıklı haberiyle; Mansiyon Ödülü Cnntürk.com, Esra Öz.
• İnternet Vaka – İnceleme Dalında “Sevimsiz Ama Önemli Bir Konu – İyi Ölüm / Good Death nedir? başlıklı haberiyle; Ntv.com.tr, Tülay Karabağ.
• İnternet Röportaj Dalında “Uğur Ülker: Kalbini Bağışlayan Kişi Karşımda Olsaydı” Başlıklı Haberiyle; Habertürk.com, Demet Demirkır.
• İnternet Haber – Araştırma Dalında “Sizin İçin Ölmüş Olabilir Ama Benim İçin Bir Kez Daha Doğdu” başlıklı haberiyle; Posta.com.tr, Senim Tanay Karakuş.
• İnternet Haber – Araştırma Dalında “Facebook’ta ‘Obez Bebek’ Alarmı” başlıklı haberiyle; Mansiyon Ödülü Yenişafak.com, Ayşe Begüm Çelikkol.
•Televizyon Haber – Araştırma Dalında “Anne Sütüne Filtre” başlıklı haberiyle; NTV, Melike Şahin.
•Televizyon Programı Dalında “Hayat Yeniden” Programı ile; NTV, Beliz Teoman.
• Televizyon Haber – Araştırma Dalında “Hasta Kalbine Rağmen” başlıklı haberiyle; Mansiyon Ödülü Habertürk TV, Duygu Kaya.
• Televizyon Röportaj Dalında “10 Yıllık Kiracısına Böbreğini Verdi” başlıklı haberiyle; Show TV, Özge Mayetin .
• Televizyon Röportaj Dalında “Her Anı Mutluluk Veren Mekan ‘Tebessüm Kahvesi” Başlıklı Haberiyle; Mansiyon Ödülü Kanal D, Özay Erad.
• Televizyon Vaka – İnceleme Dalında “Zayıflama İlaçları” başlıklı haberiyle; TRT, Fatma Demir Turgut.
• Televizyon Vaka – İnceleme Dalında “Karaciğer Tümörü Öğretmen Hakan Sağlam’ın Hayatını Kararttı Başlıklı Haberiyle; Mansiyon Ödülü Kanal 7, Derya Efe.
•Yazılı Basın Haber – Araştırma Dalında, “Mucize Yarattılar” başlıklı haberiyle; Hürriyet Gazetesi, Mesude Erşan.
• Yazılı Basın Haber – Araştırma Dalında, “Bağımlılık” başlıklı haberiyle; Mansiyon Ödülü Türkiye Gazetesi, Ziyneti Kocabıyık.
• Yazılı Basın Röportaj Dalında “Hastanın Vücudunu Dondurup Beyin Hücrelerini Kurtardılar” başlıklı haberiyle; Doğan Haber Ajansı, Buse Özel.
• Yazılı Basın Röportaj Dalında “Bozulan İlaçlar Kanser Saçıyor” başlıklı haberiyle; Mansiyon Ödülü Milliyet Gazetesi, Mert İnan.
• Yazılı Basın Yazı Dizisi – Konu Dalında “Türkiye’de İlk Kez Kanser Hastasına Akciğer Nakli Yapıldı” başlıklı haberiyle; Anadolu Ajansı, Yeşim Sert.
• Yazılı Basın Vaka – İnceleme Dalında “Yaşam Kuyruğu” başlıklı haberiyle; Cumhuriyet Gazetesi, Sibel Bahçetepe.
• Yazılı Basın Vaka – İnceleme Dalında “Bir Tutam Saç Kocaman Mutluluk” başlıklı haberiyle; Mansiyon Ödülü Sabah Gazetesi, Gül Kireklo.
• Yazılı Basın Dergi Röportaj Dalında “Gözler Diyabetin Üstünde / Korkutan Komplikasyon: Diyabetik Retinopati” başlıklı haberiyle; Popüler Sağlık Dergisi, Zeynep Çetinkaya.

Ayrıca Türk Böbrek Vakfı Yönetim Kurulu tarafından, toplumda sağlık bilincinin gelişmesine yönelik yaptıkları haberlerle;
Anadolu Ajansı, Doğan Haber Ajansı, İhlas Haber Ajansı, TBV özel ödüllerine layık görüldü.

Türk Böbrek Vakfı’nın çalışma alanları içinde yer alan konular da dahil tüm sağlık alanında toplumun bilinçlendirilmesi, farkındalığın arttırılması, kamu ve özel sağlık kuruluşlarınca bu alanda verilen hizmetlerin geliştirilmesine katkı sağlamak üzere düzenlediği TBV 4. Medya Ödüllerinin jüri komitesinde; Türk Böbrek Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul Tıp Fakültesi Üroloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Akıncı, Türk Böbrek Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi ve İstanbul Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İsmet Nane, Türk Böbrek Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi ve İstanbul Tıp Fakültesi Nefroloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aydın Türkmen, Türk Böbrek Vakfı Memorial Hizmet Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Servisi Başkanı Prof. Dr. Harun Arbatlı, Türk Böbrek Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi ve İstanbul Bilim Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Dr. Mücahit Atmanoğlu, deneyimli televizyoncu Lütfiye Pekcan ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Sibel Güneş yer alıyor.

Ödüller, 27 Kasım 2017 Pazartesi günü İstanbul’da düzenlenecek tören ile sahiplerini bulacak.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.