TBV ödülleri sahiplerini buldu, NTV 3 dalda ödül aldı

Yazılı basın, görsel basın, internet medyası, haber- araştırma, röportaj, yazı dizisi-konu ve vaka-inceleme kategorilerinde sağlık haberlerinin değerlendirildiği Türk Böbrek Vakfı 4. Medya Ödülleri sahiplerini buldu.

NTV’nin 3 dalda ödüllendirildiği gecede, “Sevimsiz Ama Önemli Bir Konu – İyi Ölüm / Good Death nedir? başlıklı haberiyle Ntv.com.tr Sağlık Editörü Tülay Karabağ İnternet Vaka – İnceleme Dalında,Anne Sütüne Filtre” başlıklı haberiyle NTV Muhabiri Melike Şahin Televizyon Haber – Araştırma Dalında, “Hayat Yeniden” programı ile de NTV’den Beliz Teoman Televizyon Programı Dalında ödül aldı.

“ONURLU VE İYİ ÖLÜM, TIPKI ONURLU VE İYİ YAŞAMAK GİBİ İNSANLIK HAKKIDIR”

Ödülünü TBV Başkanı Timur Erk’den alan ntv.com.tr Editörü Tülay Karabağ yaptığı konuşmada, “Tıbbın temel amacı insanları yaşatmak ve yaşattığı insanların sağlık açısından yaşam kalitelerini yükseltmektir. Ancak tüm canlılar için kaçınılmaz bir ortak son var, o da ölüm. Erasmus’un dediği gibi, ‘Nefes aldıkça ümit vardır’ ancak tıbbi açıdan yolun sonuna gelindiğinde ve ‘limanı terk etme’ zorunluluğu doğduğunda, iyi ve onurlu bir şekilde gidebilmek, tıpkı iyi ve onurlu yaşayabilmek gibi bir insanlık hakkıdır. İşte bu noktaya dikkat çekmeye çalıştığım, “Sevimsiz ama önemli bir konu: İyi ölüm nedir?” başlıklı haberimi ödüle değer gören Türk Böbrek Vakfına ve sayın jüri üyelerine teşekkürler” dedi.

“SAĞLIKLA İLGİLİ DOĞRU BİLGİLERİN YAYILMASINA VESİLE OLMAYA ÇALIŞIYORUZ”

“Anne Sütüne Filtre” başlıklı haberiyle Televizyon Haber – Araştırma Dalında ödül alan NTV Muhabiri Melike Şahin, “Farkındalık yaratmaya, sağlıkla ilgili doğru bilginin yayılmasına vesile olmaya çalışıyoruz. Çalışmalarımızı ödüle layık gördüğü için TBV’ye teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“HAYAT YENİDEN DİYEBİLMEK ÇOK KEYİFLİ”

“Hayat Yeniden” programı ile Televizyon Programı Dalında ödüle layık görülen Beliz Teoman ise “Hayati tehlike taşıyan bir vakada, bu gerçeği hastayla paylaşmak, onu ailesiyle ameliyathaneye uğurlamak, operasyon sürecini doktorlarla geçirmek hayli zor bir süreç… Ama bu sürecin sonucunda “hayat yeniden” demek çok keyifli… Türk Böbrek Vakfı Ödülü ile de çok daha anlamlı” ifadesini kullandı.

ŞEKERLİ GIDA REKLAMLARINA SON VERMEK LAZIM

İstanbul’da yapılan törene aralarında iş, sanat ve medya dünyasından çok sayıda ismin bulunduğu davetliler katıldı.

Sunuculuğunu İpek Tanrıyar’ın yaptığı gecede konuşan Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk, TBV olarak yaptıkları çalışmalar sonucunda Türkiye’deki tuz tüketimini azalttıklarını ancak şeker tüketimini azaltamadıklarını belirterek, “Türkiye’de 3 milyon obez var ve bunların 1.8 milyonu 18 yaşın altındaki çocuklar. Bu nedenle özellikle gençleri şekerli gıdalara yönelten reklamlara son vermek lazım. Vakıf olarak bundan sonraki çalışmalarımızda özellikle bu konu üzerinde duracağız” dedi.

VİDEO: TBV 4. MEDYA ÖDÜL TÖRENİ

Jüri tarafından ödüle layık görülen gazeteciler, tören sonrasında toplu fotoğraf çektirdi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.