Tamamlayıcı tıp uygulamaları SGK ödeme kapsamına alınabilir (Hacamat, akupunktur, fitoterapi)

doktor oneri

Hacamat, sülük, akupunktur, mezoterapi…

Geleneksel veya tamamlayıcı tıp uygulamaları Sağlık Bakanlığı’nın merceği altında.

Bakanlık bu uygulamaların sağlığa etkisi, tedaviye katkısı, hangi uygulamanın hangi hastalıklara iyi gelebileceği üzerinde çalışıyor.

“MEDENİYETLER BEŞİĞİNDE ANADOLU TIBBI”

Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi işbirliğinde, Cumhurbaşkanlığı himayesinde 19-22 Nisan’da İstanbul’da 1. Uluslararası geleneksel ve tamamlayıcı tıp kongresi düzenlenecek.

Kongrede, geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamalarının yol haritası belirlenecek.

“Medeniyetler Beşiğinde Anadolu Tıbbı” sloganı ile toplanacak kongrede alternatif ve tamamlayıcı tıp yöntemleri ele alınacak.

Şu anda bazı kamu hastanelerinde geleneksel ya da tamamlayıcı tıp uygulamaları bulunuyor.

BAKANLIĞIN BELİRLEYECEĞİ YÖNTEMLERİ DEVLET ÖDEYEBİLİR

Üniversite hastanelerinde de bu tedavilerin yapıldığı merkezler var. Ancak bunlar Sosyal Güvenlik Kurumu ödemesi kapsamında değil. 

İstanbul’da yapılacak kongrede ortaya konan görüşler doğrultusunda Sağlık Bakanlığı harekete geçecek. Bakanlığın belirleyeceği yöntemler devlet ödemesi kapsamına da alınabilir.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.