Takviye gıdaya yeni yaş sınırı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tebliği ile 2 yaşın altındaki bebek ve küçük çocuklar için takviye edici gıda üretilemeyecek ve piyasaya arz edilemeyecek.

Beslenmeyi desteklemek için vitamin, mineral, protein, karbonhidrat, lif gibi maddelerin bulunduğu bitkisel ya da hayvansal karışımlar, tabletler, sıvılar ya da tozlar takviye edici gıda sınıfında.

Daha önce 4 yaş altı çocuklar için takviye edici gıda üretimi yasaktı. Çocuklar için takviye edici gıda üretim sınırı 4 yaştan 2 yaşa indirildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Gıda Tebliğini değiştirdi. Değişiklikle 2 yaşından küçük çocuklar için destekleyici gıda üretilemeyecek.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.