Tabip odalarından operasyon bölgesi raporu

100’den fazla sağlık çalışanı Şırnak’a gitti, sokağa çıkma yasağı getirilen bölgelerdeki durumla ilgili rapor hazırladı.

İstanbul, İzmir, Ankara, Aydın ve bölgedeki tabip odalarının üyeleri tarafından hazırlanan raporda acil ihtiyaçlar sıralandı.

İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri Samet Mengüç, bölgedeki inceleme hakkında, “Sağlıklı bir sağlık hizmeti verilmediğini çok net biliyoruz. Sadece sağlık hizmetlerinden öte temel barınma, temizlik, içme suyu, ulaşım ve gıdaya sağlıklı bir şekilde ulaşılamıyor” şeklinde konuştu.

İstanbul Tabip Odası’nın bir başka üyesi Sadık Çayan da “Sokağa çıkma yasağı olan bölgelerdeki insanların suya ihtiyacı var. Su, çok temel bir ihtiyaç. Gıda stoklarının da ev ev bittiği ifade ediliyor” dedi.

Raporda, sokağa çıkma yasağı olan ilçelerde vatandaşların uzun süre cenazelerini alamadığı da belirtildi.

Tabip odalarının çağrısının çatışmaların durdurulması ve çözüm sürecine dönülmesi yönünde olduğunu belirten Samet Mengüç, “Herkese sesleniyoruz; bir an önce bu silahların susması, çatışma sürecinin sonlandırılması gerekir. Ondan sonra daha sağlıklı konuşabiliriz” ifadesini kullandı.

Sadık Çayan ise “Bir an önce sokağa çıkma yasaklarının kaldırılması, normalleşme sürecine ve AK Parti’nin başlattığı çözüm sürecine tekrar dönülmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.