Suudi Arabistan’da domuz gribinden ilk ölüm

Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı, ülkenin doğu eyaletinden 30 yaşındaki adamın, yüksek ateş, öksürük ve solunum güçlüğü nedeniyle hastaneye yatırıldığı, ancak cumartesi sabahı hayatını kaybettiğini duyurdu.

Kesinleşmiş 232 domuz gribi vakasının bulunduğu Suudi Arabistan, hastalığın Arap dünyasında en yaygın olarak görüldüğü ülke konumunda bulunuyor. Riyad, domuz gribine yakalananların sayısının 300’e yaklaşmasının ardından, vakaların sayısını açıklamaktan vazgeçmişti.

Eylül ayında başlayacak Hac mevsimi öncesi, endişeler daha da artmış durumda.

Mısır’lı bir kadının Umre ziyareti dönüşü domuz gribinden hayatını kaybetmesinin ardından, yaşlı, hasta ve çocuklara Hac’ca gitmemeleri çağrısı yapılmıştı.

Özellikle Avrupa’da vaka sayısında büyük artış belirlenirken, Latin Amerika’da hız kestiği yolunda haberlere geliyor. 140 kişinin öldüğü Arjantin’de vaka sayısı yüzde 35 oranında azaldı.

Suudi Arabistan’da domuz gribinden ilk ölüm

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.