Suudi Arabistan’da domuz gribi ölümleri

Suudi Arabistan’da, domuz gribinden kaynaklanan ölümler nedeniyle 2 okulda eğitime ara verildi.

Suudi Arabistan Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, El Kasım bölgesinde 12 yaşındaki bir erkek öğrenci ile El Şarkiya bölgesinde 14 yaşındaki bir kız öğrencinin domuz gribi nedeniyle yaşamlarını yitirdikleri belirtilerek, bu öğrencilerin okullarında geçici olarak eğitime ara verildiği kaydedildi.

Yetkililer, öğrencilerin yüzde 10’unda domuz gribi belirtileri bulunan veya grip kaynaklı ölüm vakası görülen okulda eğitime 1 hafta ara verileceğini bildirdiler.

Hac zamanı dünyanın türlü ülkelerinden gelecek yüzbinlerce hacı adayını karşılamaya hazırlanan Suudi Arabistan’da, domuz gribine karşı alınacak önlemler, bu gribin yayılmasını önlemek açısından ayrı bir önem taşıyor.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.