Sorunlara en iyi çözüm uyku

doktor oneri

California Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmada, REM uykusunun ve görülen rüyaların kişinin sorunlara getirdiği çözümleri yüzde 40 oranında arttırdığı gözlemlendi.

İnsanın uykuya dalmasından yaklaşık bir saat sonra ortaya çıkan uyku olan REM uykusu, 5-30 dakikalık süreçler şeklinde 90 dakikada bir gerçekleşiyor.

California Üniversitesi araştırmacıları, gözlem sırasında katılımcılara açılımı Remote Associates Test olan RAT testi uyguladı. Araştırmacılar, uykudan sonra kelime hafıza oyunlarında daha büyük başarı elde edildiğini ve beynin yaratıcılığını perçinlediğini gözlemledi.

Dr. Sara Mednick’in başkanlığını üstlendiği araştırmayla ilgili rapor, Proceedings of the National Academy of Sciences’ta yayımlandı.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.