Sonbaharda domuz gribi salgını bekleniyor

doktor oneri

İngiltere Kamu Sağlığı Genel Müdürü Sir Liam Donaldson, çeşitli ihtimallerin değerlendirildiği senaryoların, domuz gribi vakalarının sonbahara girilmesiyle birlikte bugünkü seviyesinin çok üstüne çıkacağına işaret ettiğini belirtti.
 
Halen 3 bin 500 domuz gribi vakasının doğrulandığı İngiltere’de virüsün kontrol altında tutulması yönünde çalıştıklarını kaydeden Donaldson, virüsün en hızlı yayıldığı alanların da Londra, İskoçya ve İngiltere’nin orta batı bölgesi olarak tespit edildiğini ifade etti.

Donaldson, ”Bütün çabalarımıza rağmen sonbahar ve kış aylarında çok daha hızlı bir yayılma beklediğimizi belirtmeliyim” dedi.

AĞUSTOS AYINDAN SONRA HIZLA YAYILABİLİR

Hastalığın hızlı yayıldığı bölgelerde belirtiler gösteren kişilere antiviral ilaçların dağıtılmasına hazırlıklı olduklarına söyleyen Donaldson, Galler ve Kuzey İrlanda’da ise çok az sayıda vakanın ortaya çıktığını memnuniyetle belirlediklerini bildirdi.

Donaldson, hastalığın Ağustos ayından itibaren hızla yayılması ihtimalinin de bulunduğunu belirtti.

Sonbaharda domuz gribi salgını bekleniyorsaglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.