Siyah üzüm şifa kaynağı

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Patoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlhan Tuncer, üzüm çekirdeği ve üzüm suyunun antioksidan ve kanserden koruyucu etkisi üzerine araştırmalar bulunduğunu ve sonuçların olumlu olduğunu söyledi.

Prof. Tuncer, ”Bu maddeler üzerine araştırmalar halen sürüyor. Birçok kanser gurubunun tedavisi sırasında olumlu etki yarattığı da görülüyor. İlaç yerine kullanılmamak kaydıyla, üzümün çekirdeği ve kabuğunun harmanlanmasıyla elde edilen üzüm ekstreleri gıda takviyesi olarak tüketilebilir” dedi.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Pediatrik Onkoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Atila Tanyeli de çekirdekli üzüm ekstresinin kanser tedavisi sırasında destekleyici gıda olarak faydalı olacağını belirterek, ”Özellikle bağışıklık sistemini destekleme konusunda fayda sağlayabilir. Hastalara kullanmalarını öneriyorum” diye konuştu.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.