Sivilce izlerine ‘hibrid enerji’ darbesi

Son yıllarda cilt yenileme, sivilce izlerini giderme ve anti aging işlemlerinde düşük riskli, yara izi bırakmayan, günlük hayattan kopmayı gerektirmeyen ve cerrahi olmayan işlemler daha fazla tercih ediliyor.

Radyo frekans (RF) sistemlerinin cilt yenilemede etkin olarak kullanıldığını belirten Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Eser Aydoğdu, teknolojik gelişmeler sayesinde sivilce izlerinden kurtulmanın da artık daha kolay olduğunu vurguluyor.

“RF cihazında sunulan teknoloji ile fraksiyonel radyo frekans ve yeni hibrid enerji tek bir cihaz üzerinde kullanılmaya başlandı” diyen Aydoğdu, sivilce izlerinin genellikle yüzde oluştuğunu, kırmızı renkteki çökük ve gözenekli bu görüntülerin rahatsızlık verdiğini söylüyor.

Cilt yeterince temizlense ve gerekli bakımlar yapılsa da yerleşmiş sivilce ve akne izlerinin giderilmesinin çok zor olduğunu aktaran Dr. Aydoğdu, “Hibrid enerji ve altın iğne tedavisi, cerrahi olmayan uygulamaların güvenirliğini ve konforunu birleştirmektedir. Derideki hyaluronik asit miktarı, kolajen ve elastin salınımının da artışı ile hücrede yenilenme ve onarım söz konusu olmaktadır. Hibrid enerji yardımıyla bu izlerin giderilmesinde önemli avantajlar sağlanabilir” diyor.

İşlem sırasında ağrı hissedilmediğini dile getiren Aydoğdu, uygulamanın özellikleri hakkında şu bilgileri veriyor:

“Yöntem, kişiye özel microtip başlık ve enerji değeri ile yapılmaktadır. Uygulama esnasında orta dermise, yani skar izinin bulunduğu noktaya inilmektedir. Bölgeye göre değişen uygulama yöntemi ve seansları bulunmaktadır. İşlem sonrası kişi gündelik hayatına rahatlıkla devam edebilir, doktorun önerdiği krem ve losyonlar kullanılarak tedavi hızlandırılır.”

Uzm. Dr. Eser Aydoğdu, akne skarı tedavisinde salisik asit, peeling, dermaroller, yeni nesil oksijen terapileri, radyofrekans, altın iğne gibi uygulamaların tercih edildiğini söylüyor.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.