Şişli Belediyesinden ‘şişli sağlık kart’ uygulaması

Şişli Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışıyla ilçede yaşayan 210 bini aşkın vatandaşı ilgilendiren bir projeyi hayata geçirdi.

Proje ile artık Şişli’de yaşayan herkes bir ‘Şişli Sağlık Kart’ sahibi olacak ve projeye sponsor olan 26 özel sağlık kuruluşunda bugünden itibaren belirlenen branşlarda yüzde 50’ye varan indirimle tedavi olma imkanı bulacak.

Projenin Nişantaşı Sanat Parkı’nda gerçekleştirilen basın lansmanında Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve 26 özel hastanenin üst düzey yöneticileri, projenin ayrıntıları hakkında bilgi verdi.

HAYRİ İNÖNÜ: SAĞLIĞA ULAŞIM HER VATANDAŞIN HAKKI

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, uygulamaya koydukları tüm projelerde sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket ettiklerinin altını çizerek, her yurttaşın sağlık hizmetlerine kolay erişmesinin sosyal belediyelerin temel görevi olması gerektiğini vurguladı. Hayri İnönü, sözlerine şöyle devam etti:

‘’Bu görev bilinciyle ‘Şişli Sağlık Kart’ Projesini hayata geçirmekten büyük mutluluk duyuyorum. Bu proje için 6 aydır aralıksız ve büyük bir titizlikle çalışıyoruz. En temel haklarımızdan biri olan sağlık hakkı için özel sağlık kuruluşları ile anlaşarak Şişli sakinlerine Şişli Sağlık Kart ile yüzde 50 indirimli sağlık hizmeti getiriyoruz. Ama projemiz burada kalmayacak, hastane sayısını daha da artırarak, büyüyerek devam edecek. Biz yola bu hedefle çıktık.’’

VATANDAŞ ‘ŞİŞLİ SAĞLIK KART’TAN NASIL YARARLANACAK?

Şişli Sağlık Kartın posta yoluyla dağıtımına başlandığını belirten İnönü, ‘’Sponsorumuz olan 26 sağlık kuruluşunda hiç bir evrağa ihtiyaç duymadan, Şişli Sağlık Kart ile muayene, tetkik, ameliyat, yatarak tedavi ve bakım hizmetlerinden faydalanabilecekler. 18 yaşından küçük vatandaşlarımız ise ailelerinden bir kişinin Şişli Sağlık Kartı ile sağlık hizmetlerinden yararlanabilecek’’ dedi.

Toplantının sonunda ilk Şişli Sağlık Kart, bir vatandaşa Başkan İnönü tarafından takdim edildi. Sanat Parkı’nda gün boyunca açık olacak hastanelerin standlarından vatandaşlar bilgi alma imkanı bulurken, şeker ölçümü, göz taraması gibi basit sağlık kontrolleri de yaptırabilecek.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.