Simit kanser mi yapıyor?

doktor oneri

Diğer simitlerden daha lezzetli olduğu için sevilen Ankara simidi için ortaya çıkan iddia, simit severleri üzecek türden.

Antalya Halk Ekmek Fabrikası Müdürü Mükremin Asil, simit üretiminde bazı işletmelerin maliyeti düşürmek için insanların sağlığını hiçe saydığını öne sürdü.

Simitlerde kızarmış rengin pekmez kullanılarak sağlandığını söyleyen Asil, “Ancak yaptığımız araştırmalarda, maliyeti düşürmek için pekmez yerine daha ucuz bir yöntem olan yanık şeker kullanıldığını belirledik. Yakılan şekerin ise kanserojen etkisi bilimsel araştırmalar sonucunda ortaya çıkarıldı” şeklinde konuştu.

Simit kanser mi yapıyor?saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.