Şili’de H1N1’den ölüm

doktor oneri

Şili’de domuz gribinden bir kişinin öldüğü bildirildi.

Başkent Santiago’daki bir hastaneden yapılan açıklamada, domuz gribi teşhisiyle 17 gün önce hastaneye kaldırılan 40 yaşındaki hastanın öldüğü kaydedildi.

Santiago’nun 620 kilometre güneyindeki Puerto Montt kentinden nakledilen hastanın ölümüyle Şili’de domuz gribinden ölenlerin sayısının 3’e yükseldiği belirtildi. Diğer 2 ölümlü vaka da aynı bölgede görülmüştü.

Güney Amerika’da domuz gribi vakasInın en çok görüldüğü ülke olan Şili’de, 3125 vaka tespit edildi.

Öte yandan, Umman’da ilk kez ABD’den dönen 3 Ummanlı öğrencide domuz gribi teşhis edildiği bildirildi.

H1N1 virüsünün yol açtığı domuz gribi, 6 Körfez ülkesinde de ve yakınındaki Yemen’de de görüldü. Suudi Arabistan, 22 vakayla bölgede en fazla hastalığın tespit edildiği ülke oldu. Orta Doğu’da vaka sayısının 90’ı aştığı bildiriliyor.

İlk kez nisan ayında ABD ve Meksika’da ortaya çıkan H1N1 virüsü, Dünya Sağlık Örgütü’ne göre dünya çapında 37 bini aşkın kişide görüldü, yaklaşık 170 kişinin ölümüne yol açtı.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.