Sigarayı sporla bırakın

İtalyan La Stampa gazetesinde yayımlanan habere göre, Kanada’daki Batı Ontario Üniversitesinde görev yapan bilim adamları, sigarayı bırakan bir grup kadını 12 hafta boyunca gözlemlediler.

Düzenli egzersiz yapmayan kadınların yaklaşık bir yıl sonra yeniden sigara içmeye başladığını tespit eden bilim adamları, bu sonucun sporun sigarayı bırakma sürecinde oynadığı önemli rolü ortaya koyduğunu söylediler.

Sağlıklı bir yaşam için spor yapmanın sigarayı bırakma isteğinin sürekliliğini sağladığına dikkati çeken bilim adamları, bu nedenle bu kötü alışkanlıktan kurtulmak isteyen kişilerin düzenli olarak egzersiz yapmasını önerdiler.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.