SGK’dan kanser ilacı açıklaması

Bazı üniversite hastanelerinde ilaç temininde sorun yaşandığına ilişkin haberler üzerine Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan (SGK) açıklama geldi.

Açıklamada ilaca erişimde sorun olmadığı belirtildi. Bulunamayan ilaçların eczanelerden de temin edilebileceği belirtildi. 

Yapılan yazılı açıklamada, hastanelerden kanser ilacı temini uygulamasının hastalara bir mağduriyet doğurmadığı gibi daha kolay bir erişim ve tedavi olanağı sağladığı belirtildi.

İlaçlar ücretlerinin sigortalılar tarafından karşılanmasının sözkonusu olmadığı ifade edildi. 

Uygulamanın gerekli ilaçların hastanede bulunmaması halinde eczanelerce de karşılanabilmesine yönelik olduğu anlatıldı.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.