SES, şiddeti protesto etti

SES Ankara Şube Başkanı İbrahim Kara, Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonu önünde yaptığı basın açıklamasında, hekimlere yönelik şiddetin her geçen gün arttığını, sağlık çalışanlarının mağdur olduğunu söyledi.

Sağlık alanında uygulanan politikalar sonucunda sağlık çalışanları ile hasta ve hasta yakınları arasındaki ilişkinin bozulduğunu ileri süren Kara, ‘Hastanelerde taşeronlaşmanın arttığı, iş güvencesinden yoksun, performansa dayalı ücretlendirme ve yoğun iş yükü altında fedakarca sağlık hizmeti sunmaya çalışan arkadaşlarımız ne yazık ki, sağlık alanında yaşanan olumsuzlukların ve piyasalaştırma sürecinin sorumluları gibi gösterilerek hastaların ve yakınlarının hedefi haline getirilmiştir” dedi. Kara, geçtiğimiz hafta içinde Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesinde anemi nedeniyle yatmakta olan yaşlı bir hastanın kalp krizine bağlı yaşamını yitirmesi üzerine, hasta yakınlarının sağlık çalışanlarına şiddet uyguladığını bildirdi.

Personele, daha hastaya müdahale edilirken saldırı ve tehditte bulunulduğunu kaydeden Kara, ”Her türlü özverili müdahaleye rağmen hastanın kurtarılamaması üzerine şiddet artarak devam etmiş ve başta 2. Dahiliye Klinik Şefi olmak üzere tüm klinikteki sağlık ve sosyal hizmet emekçileri bu şiddete maruz kalmıştır. Sağlık ve sosyal hizmet emekçileri olarak bu saldırıyı kınıyoruz” dedi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.