“Sen de Bırakabilirsin”

Sancaktepe Belediyesi tarafından sigarayı bırakmak isteyenlere eğitim ve doktor desteği sunmak amacıyla başlatılan ”Sen de Bırakabilirsin” kampanyası kapsamında ilçede bilgilendirme stantları kurulacak.

Sancaktepe Kaymakamlığı, Kocaeli Üniversitesi ve Pfizer İlaç Firmasının iş birliğiyle yürütülecek kampanya hakkında bilgi veren Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, yol, kanalizasyon yapımı ve çöp toplanması gibi görevlerinin yanı sıra toplumsal, sosyal ve sağlık alanlarında da vatandaşların ihtiyaç duyduğu sorunlara yönelik çalışma yapmasının sosyal belediyeciliğin temel misyonu olduğunu belirtti.

Sigarayla mücadelenin Türkiye’nin en önemli gündem maddelerinden biri olduğunu, bu konuda çok ciddi çalışmaların yapıldığını belirten Erdem, sigaranın toplum sağlığını olumsuz yönde etkileyen en önemli faktörlerden olduğunu aktardı.

Erdem, sigarayı bırakmak isteyen Sancaktepelilere doğru yöntemleri göstermek amacıyla böyle bir kampanyayı başlattıklarını kaydederek, bu çerçevede ilçenin değişik bölgelerine stantlar kuracaklarını, ücretsiz karbonmonoksit ölçümleri de yapılarak vatandaşların sigarayı en doğru şekilde nasıl bırakacağı konusunda bilinçlendirilmelerinin sağlanacağını kaydetti.

EN ERKEN BIRAKANA ÖDÜL
Stantlarda uzman doktorlar ve psikologların gözetiminde sigarayı bırakmak isteyenlere eğitim ve doktor desteği sağlanacağını belirten Erdem, ilçenin nüfusunun 230 bin olduğunu, bu nedenle de kampanyaya ilginini yüksek düzeyde olmasını beklediklerini söyledi.

Kampanyaya katılan vatandaşlara yönelik olarak çeşitli parametlerde anket çalışması yapacaklarını, böylelikle kampanyanın nasıl bir seyirde devam ettiğini görme imkanına kavuşacaklarını ifade eden Erdem, ”Sigarayı bırakmada en doğru yöntem, bilimselliği kanıtlanmış tedavi şekilleridir. Belediye olarak ilçe sınırlarında kapalı mekanlardaki denetimlerimiz devam ediyor. Bu konuda kararlığımız sürecek. Kampanya kapsamında sigarayı en erken bırakan vatandaşımıza ödül vereceğiz” diye konuştu.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.