“Şehirli çocuklar” spora

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği ile Dünya Kalp Federasyonu, kalp sağlığı ve hareketli bir yaşam için dünya çapında bir proje başlattı.

Çok sayıda gencin sahalardaki ani ölümünden sonra gündeme gelen projenin ismi ‘şehirli çocuklar’…

Projenin Türkiye ayağını Türk Kalp Vakfı yürütecek. Sağlık Bakanlığı’nın araştırmasına göre, çocukların % 58.4’ü düzenli olarak spor yapmıyor. Spor yapmayan çocukların yüzde 60’a yakını büyük kentlerde yaşıyor.

Türk Kalp Vakfı Başkanı Semiramis Sekban, “Şişli’de birkaç okul tespit ettik bu okullarda 120 çocuk hedefledik. Bunları okullar kapandıktan sonra yapacağız. Herhangi bir fiziksel aktivite olabilir.”

Çocuklar profesyonel öğretmenler eşliğinde spor yapacak.

Projenin olumlu sonuçlanması için ailelerin desteği büyük önem taşıyor.
Proje birkaç hafta içinde uygulanmaya başlayacak. Elde edilen veriler Dünya Kalp Federasyonu ile paylaşılacak.

Milyonlarca öğrenci için yaz tatili başlıyor. Bugün karneler alınacak. Ailelerin iyi ya da kötü gelen karne için çocuklarına verecekleri tepkiler önemli. Uzmanlarından uyarılar var.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.