Sarkan gıdıya ameliyatsız toparlama

İlerleyen yaşla veya fazla kilolarla birlikte ortaya çıkan sorunlardan biri de gıdı sarkması. Bu durum kişiyi olduğundan yaşlı gösteriyor. Dermatoloji Uzmanı Erçin Özüntürk, genellikle fazla kilonun neden olduğu gıdı yağlanması ve sarkmasının hem erkeklerde hem kadınlarda görülse de cilt yapısı gereği kadınlarda daha sık ortaya çıktığını söylüyor.

Ancak gıdı sarkmasının bazen zayıf kişilerde de görülebildiğini belirten Özüntürk, bunun genetik yatkınlıktan kaynaklandığını belirterek şunları söylüyor:

“Özellikle yaşın ilerlemesiyle çene altı yağlanması sarkarak deformasyon oluşmasına neden oluyor. Çünkü çeneden boynun alt kısmına kadar uzanan bölüm olan gıdı bölgesi, çeneye paraleldir ve normal şartlarda sarkma görülmemelidir. Yüz bölgesinin diğer yerlerindeki estetik sorun ve yaşlanma izleri makyaj ile kapatılabiliyor. Oysa sarkmış bir gıdıyı gizlemek mümkün olmuyor. Bu nedenle kadınlar çoğu zaman sarkma olan gıdısı dikkat çekmesin diye fular kullanıyor.”

İKİ SEANSTA FARKLI GÖRÜNÜM SAĞLAYABİLİR

Gıdı sarkmasının daha çok 40’lı yaşlarda ortaya çıktığını vurgulayan Özüntürk’e göre yeni geliştiren CoolSculpting Lipofiz cihazı ile gıdı sarkmalarından kurtulmak mümkün olabiliyor:

Bu teknolojinin gıdı bölgesini toparlayarak sarkmayı azalttığını aktaran Dr. Özüntürk, “Kişinin genç görümüme kavuşmasını sağlıyor. Tabii sonucun başarı yüzdesi, kişinin beslenme şekli, su tüketimi, yaşam tarzı, hareket etmesine göre değişiklik gösterse de yüksek oranda yüz güldürücü sonuçlar alıyoruz. İşlemin yapılmasıyla gıdıdaki yağ eridiği zaman üstündeki deri fibröz bantla altına yapışıyor ve geriliyor bölge. Gıdı gitmekle kalmıyor yüz biçimi ortaya çıkıyor. Uygulamadan iyi sonuç almak için 2 ay arayla birer saatlik 2 seans yapmak gerekiyor” diyor.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.