Salgın olursa her 10 İngilizden 4’ü hasta olur

doktor oneri

Londra’daki Imperial College tıp fakültesinin öğretim üyelerinden olan Prof. Ferguson, İngiltere’de normal grip sezonunun geride bırakılması nedeniyle grip vakalarının kısa zamanda ortadan kalkmasının beklendiğini belirterek, ancak yazın ardından bu vakaların çok daha hızlı biçimde geri gelebileceğini kaydetti.

BBC’nin Radyo 4 kanalında Today programında konuşan Ferguson, salgının önümüzdeki birkaç ay içinde hangi boyuta ulaşacağının henüz bilinmediğini ifade ederek, ”Önümüzdeki birkaç ay içinde ortadan kaybolsa bile ki beklenen budur, sonbaharda mutlaka mevsimsel bir salgın halinde yeniden ortaya çıkacaktır” dedi.

Ferguson, durumun gerçek bir salgına dönüşmesi halinde önümüzdeki 6 ay içinde nüfusun yüzde 30 ila 40’ının hastalıktan etkilenmesinin beklenebileceğini belirtti.

İngiltere’de ilk domuz gribi vakası dün açıklanmış, hastalık taşıyan iki kişinin Meksika’ya balayına giden bir İngiliz çift olduğu ifade edilmişti.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.