‘Salgın olursa 2 milyar kişi etkilenir’

doktor oneri

Dünya Sağlık Örgütü’nün grip programı başkanı Keiji Fukuda, Cenevre’de düzenlenen basın toplantısında, daha önceki grip salgınlarında dünya nüfusunun üçte birinin etkilendiğini hatırlattı.

Bu veri dikkate alındığında, 6 milyarlık dünya nüfusunun 2 milyarının domuz gribinden etkilenme ihtimalinin yüksek olduğunu belirtti.

Ancak Fukuda şimdiden böylesi bir salgının ne kadar ciddi boyutta olacağını söylemenin mümkün olmadığının da altını çizdi.

Fukuda, H1N1 virüsüne karşı yapılan sağlık taramalarının yeterli olduğunu da belirterek, “Domuz yemek bu enfeksiyonu kapmak açısından bir tehlike oluşturmuyor” diye konuştu.

Domuz gribi son olarak Polonya’da tespit edilmiş, hastalığın yayıldığı ülke sayısı da 24’e yükselmişti.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.