Sahte peynir uyarısı (Gürer: İçinde süt olmayan peynir üretiliyor)

Tüketicilere sahte peynir uyarısı yapan CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, elindeki peyniri göstererek, “Bu peynir değil, bunda süt yok, süt olmayınca üretilen sütlerin değeri oluşmuyor. Peynirde yaratılan bu durumun nedeni merdiven altı ve denetimsiz ürünler, bunlar markette satılıyor. İçinde süt olmadan peynir üretilen bir hale geldik” dedi.

“PEYNİR DEĞİL, MARGARİN”

Meclis’te yanında getirdiği peynirlerle basın toplantısı yapan Gürer, satılan bazı ürünlerin içinde süt yerine kemik unu ve margarin olduğunu söyleyerek, “Kemik unu var bunun içinde, nişasta var. İade peynirler harmanlanarak üretim sağlanıyor. Vatandaş bunu peynir diye alıyor oysa peynir değil, margarin. Tüketiciler etiketi okumalı, nereden aldığına bakmalı, ürünün içindeki katkı maddeleri ne anlama geliyor ona bakmalı” diye konuştu.

32 ÇEŞİT PEYNİRİN ÜRETİLDİĞİ EKOLOJİK MÜZE’Yİ GEZDİRİP, BİLGİLENDİRİYOR (SOSYAL MEDYADA FENOMEN OLDU)

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.