Sahte kozmetik ürün uyarısı

Kozmetik ürünler özellikle kadınların vazgeçilmezleri arasında. Ancak hem cildin zarar görmemesi hem de çeşitli sağlık sorunlarına yol açmaması için ürün tercihinde ve satın alırken dikkatli olmak gerekiyor.

Sahte kozmetik ürünlere dikkat çeken KİKO Türkiye Direktörü Deniz Karadağ, özellikle ürünlerin etiketlerine bakılması gerekiğini vurgulayarak, “Bir ürünü alırken arkasındaki yazılara dikkat edilmeli, orada her şey yazıyor. Mağazadaki arkadaşlara, güneş koruması var mı yok mu, paraben gibi maddeler var mı yok mu gibi ürünün detayları ile ilgili neye ihtiyaçları varsa sorsunlar” dedi.

Bazı kozmetik markaların, ürünlerin zararlarını tamamen ortadan kaldırmak için özel testler yaptığını aktaran Karadağ, bu firmaların Sağlık Bakanlığı’nın yasakladığı maddeleri içeriklerinden çıkardıklarını söyledi.

Karadağ, Sağlık Bakanlığı ve firmaların uyarıları sayesinde artık daha bilinçli alışveriş yapıldığını sözlerine ekledi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.