Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Giriş

Kayıt Ol

Soru sormak, hekimlerimizle birebir iletişim kurabilmek için KAYIT olmanız gerekmektedir. Kayıt işlemini tamamladıktan sonra soruları ve cevapları görebilir, siz de soru sorabilirsiniz.

Sahte hemşirenin 1 yıla kadar hapsi istendi

İstanbul Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, şüpheli Sedef C’nin, 25 Ekim’de Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, hemşire kıyafeti ve resmi belge niteliği taşımayan Sağlık Bakanlığı kimlik kartıyla yetkisi olmaksızın alenen ve başkalarını aldatacak şekilde hastane içerisinde dolaştığının tespit edildiği belirtildi.

İddianamede yer verilen Sedef C, savunmasında, olay tarihinde hastanede güvenlik görevlisi olarak çalışan bir arkadaşını ziyarete gittiğini, arkadaşının kendisini hemşire zannettiğini anlattı. Şüpheli Sedef C, bu mesleği çok sevdiği için kendisini hemşire olarak tanıttığını, hiçbir hastaya müdahalede bulunmadığını ifade ederek, suçsuz olduğunu savundu.

Şüpheli Sedef C. hakkında, “Özel işaret ve kıyafetleri usulsüz kullanma” suçundan 3 aydan 1 yıla kadar hapis cezası talep edilen iddianamede, Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi emanetine kayıtlı hemşire kıyafetinin müsaderesine, Sağlık Bakanlığı kimlik kartının ise delil olarak saklanmasına karar verilmesi istendi.

Hakkında saglikdanismaİzleyici

Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

Beni Takip Et

Leave a reply