Sahte hemşirenin 1 yıla kadar hapsi istendi

İstanbul Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, şüpheli Sedef C’nin, 25 Ekim’de Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, hemşire kıyafeti ve resmi belge niteliği taşımayan Sağlık Bakanlığı kimlik kartıyla yetkisi olmaksızın alenen ve başkalarını aldatacak şekilde hastane içerisinde dolaştığının tespit edildiği belirtildi.

İddianamede yer verilen Sedef C, savunmasında, olay tarihinde hastanede güvenlik görevlisi olarak çalışan bir arkadaşını ziyarete gittiğini, arkadaşının kendisini hemşire zannettiğini anlattı. Şüpheli Sedef C, bu mesleği çok sevdiği için kendisini hemşire olarak tanıttığını, hiçbir hastaya müdahalede bulunmadığını ifade ederek, suçsuz olduğunu savundu.

Şüpheli Sedef C. hakkında, “Özel işaret ve kıyafetleri usulsüz kullanma” suçundan 3 aydan 1 yıla kadar hapis cezası talep edilen iddianamede, Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi emanetine kayıtlı hemşire kıyafetinin müsaderesine, Sağlık Bakanlığı kimlik kartının ise delil olarak saklanmasına karar verilmesi istendi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.