Sağlıkçıların ”Kadromu istiyorum” kampanyası

TBMM Çankaya Kapısında basın açıklaması yapan Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ”kadromu istiyorum” kampanyasına yurdun dört bir yanında görev yapan sözleşmeli sağlık çalışanının 15 bin dilekçe ile destek verdiğini söyledi.

Dilekçelerde sözleşmeli sağlık personelinin sıkıntılarının ifade edildiğini belirten Kahveci, ”Sağlık Bakanlığında görev yapan 50 bin sözleşmeli personel, aile ve iş yaşamında sıkıntılarla karşılaşmaktadır. Yaptığımız ankete göre, sözleşmeli çalışanların yüzde 87’si yaşadığı şehri terk etmiş, yüzde 84’ü iş nedeniyle ailesinden ayrı yaşamak zorunda kalmış. Yüzde 45’i ise işten çıkarılma korkusu yaşıyor” dedi. Kahveci, özellikle eş durumundaki kısıtlamanın sözleşmeli
sağlık personelini mağdur ettiğini söyledi.

Önder Kahveci, sorunun çözümü için sözleşmeli çalışanların bir an önce kadroya alınması ve kamuda sözleşmeli çalışmaya son verilmesi gerektiğini ifade etti. Kahveci ve beraberindekiler daha sonra dilekçeleri TBMM Dilekçe Komisyonuna teslim etti.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.