“Sağlıkçı olmayanlar da aşılansın”

doktor oneri

Türk Sağlık-Sen’den yapılan açıklamaya göre, başvuruda, Sağlık Bakanlığının domuz gribi aşısının sağlık hizmetlerinde görev alan tüm personele uygulanması yönünde bir talimatı olduğu hatırlatıldı.

Sendikaya, ”Bazı hastanelerde sağlık hizmetleri sınıfında olmayan memur, hizmetli ve taşeron işçilere aşı yapılmadığı” bilgisinin ulaştığı ifade edilen başvuru yazısında, ”kamu sağlık kurumlarında hastalarla aynı ortamı paylaşan, hastaların muayene ve tedavilerinin yürütüldüğü birimlerde görev yapan ve aşılama kapsamına alınan sağlık çalışanları ile aynı ortamlarda bulunan yardımcı hizmetler, genel idari hizmetler ve teknik hizmetler sınıfında çalışanların da aşılama kapsamına alınması için il sağlık müdürlüklerinin bilgilendirilmesi” istendi.

Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, sağlık hizmetleri sınıfında olmayan personelin de sağlık hizmetinin bir parçası olduğunu belirterek, başvuruyu, hastanelerde bu statüde görev yapan ve aşı olmak isteyen personelin talebi üzerine yaptıklarını belirtti.

Kahveci, ”Aşı olmak isteyenleri bu haktan mahrum etmek doğru bir yaklaşım değildir. Hastanede görev yapan ve aşı olmak isteyenlere bu aşının yapılması şarttır” görüşünü ifade etti.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.