Sağlık tasarısını onaylatamayan Trump senatörlere yüklendi

ABD Başkanı Donald Trump‘ın önceki ABD Başkanı Barrack Obama‘nın sağlık tasarısını ilga etme girişimi başarısızlıkla sonuçladı.

ABD Senatosu’nda yapılan oylamada Obamacare olarak adlandırılan sağlık tasarısı 49’a karşı 51 oy alarak varlığını sürdürecek.

ABD Başkanı Donald Trump istediği yasayı Amerikan Senatosu’ndan geçirememesinin ardından “olumsuz” oy veren senatörleri hedef aldı. Trump Twitter’dan yaptığı paylaşımında “Cumhuriyetçi, 48 Demokrat senatör Amerikan toplumunu hayal kırıklığına uğrattı” ifadelerini kullandı.

Toplamda 100 kişiden oluşan ABD Senatosu’nda 48 Demokrat 52 Cumhuriyetçi senatör buluyor.

Cumhuriyetçi Parti’den hayır oyu verenler ise, Arizona senatörü John McCain ile Maine senatörü Susan Collins ve Alaska senatörü Lisa Murkowsk oldu.

TRUMP’IN SEÇİM VAADİYDİ

Böylece başkan Donald Trump, seçim vaatleri arasında yer alan Obamacare’in kaldırılmasını hayata geçiremedi. Cumhuriyetçi Parti’nin bu doğrultuda yedi yıldır verdiği mücadele de sonuçsuz kalmış oldu.

Obamacare’in iptal edilmesi için daha önce hazırlanan değişiklik önerisi oylamaya sunulmadan geri çekilmişti.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.