“Sağlık ocağını yıkıp yerine spor salonu yapacaklar”

Projenin iptali için imza kampanyası başlatan vatandaşlar, asırlık çınarların bulunduğu bölgenin yıkılarak yerine spor salonu yapılmasına karşı çıkıyor. Sağlık ocağının kapanmasına karşı çıkan vatandaşlar, spor kompleksinin başka yere yapılmasını istedi.

Sağlık ocağının yıkılmasını istemeyen Sevim Çalım, “Bütün millet, vatandaşlar istemiyor yıkılmasını. Sağlık ocağını yıkıp yerine spor tesis yapacaklarmış. Peki bu spor tesislerine gelen olacak mı? Ayrıca buraya yaşlılarımız geliyor, araba park etme yeri var. Doktorlar arasında dayanışma var. Çok güzel bir ortam. Aile olarak bu güzelliklerde oturuyorlar. Peki devletin başka yeri yok mu ki, madem spor salonu temin etmek istiyor hiç devletin başka yeri yok mu gelip de burayı kapatmak istiyor” şeklinde tepki gösterdi. 

“BU HİZMETTE KAMU YARARI YOK”

Gürsu’nun Halklarını Koruma, Yaşatma ve Dayanışma Platformu avukatı Güner Aklan ise, Gürsu belediyesin geçen ay mecliste aldığı kararla sağlık ocağını boşaltarak yerine spor salonu yapmak istediğini hatırlatırken, “Dolayısıyla 38 bin hastası olan, 8 doktorun görev yaptığı bu sağlık ocağında bütün doktorlar şimdi Gürsu’nun her hangi bir yerine dağılacaklar. Tabi bu tür hizmetlerde önemli olan kamu faydası ve yararı. Bu işlemde bir kamu yararı çok fazla gözükmüyor. Üstelik bir sağlık alanının da iptali söz konusu. Bu gün spor alanı yapılacak başka yerler de var. Herhangi bir ödenekten bahsediyorlar ama bunu başka yerlerde de spor adına değerlendirirler ama bu kadar hastası olan geniş bir kitlenin mağdur edilmesi ve doktorlara ‘hadi siz başınızın çaresine bakın’ denmesi çok doğru bir şey değil” şeklinde konuştu.

Konunun Büyükşehir belediye meclisine gideceğini anlatan Aklan, “Tabii ki bununla ilgili büyükşehirde bu kararın onanma süreci var. Eğer onanırsa buna hukuki bir çalışma yapılacak ve bunun iptali söz konusu olacak, dava açılacak. Fakat şu an için büyükşehirde bu kararın onaylanıp onaylanmayacağını hep birlikte göreceğiz. Umarım onaylanmaz, çünkü bu tür hizmetlerde önemli olan kamu yararıdır. Böyle kamu yararı olmayan bir çalışmanın da Gürsu halkına bir faydası olmayacağı kesin” dedi.

Güner Alkan, sözlerini şöyle noktaladı: “Yeni dönemde kira sözleşmesi bitecek doktorlar olacak Aralık ayında. Bunlarla ilgili yeni dönemde kira sözleşmesinin yenilenmeyeceği şeklinde tebligat gelmiş bazı doktorlara. Önümüzdeki süreçte diğerlerine de gelmesi bekleniyor. Yeni dönemde kira sözleşmesini yenilememek gibi bir talebi olacak Gürsu belediyesinin.”

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.