Sağlık müdürünün kızı da domuz gribi

Diyarbakır’da 5’i öğrenci 7 kişide domuz gribi görülmesinin ardından vatandaşlar hastalık endişesiyle hastanelere başvuruyor. İl Sa“ğlık Müdürü Namık Kubat’ın kızı da domuz gribi virüsü kaptı.

Hantepe Eğitim Şehitleri İlköğretim Okulu, Huzurevleri İlköğretim Okulu, Süleyman Nazif İlköğretim Okulu ve Diclekent İlköğretim Okulu’nda 5’i öğrenci 7 kişide domuz gribi vakasına rastlanmasından sonra, vatandaşlar virüs taşıdıkları endişesiyle hastanelere akın etti.

Vatandaşların, çocuklarıyla birlikte geldikleri Diyarbakır Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde tetkikleri yaptırdıktan sonra ağızlarına maske taktıkları görüldü. Kimi vatandaşlar da çocuklarının ağzını mendille kapattı.

Vatandaşlar kentte grip vakasının görülmesinin ardından da okulların tatil edilmesini olumlu bulduklarını, ancak çocuklarına da hastalık bulaştığı endişesi taşıdıklarını belirterek, tetkik yaptırmak amacıyla hastaneye geldiklerini söyledi.

Öte yandan İl Sağlık Müdürü Namık Kemal Kubat’ın 8 yaşındaki kızının da domuz gribi olduğu öğrenildi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.