Sağlık Bakanlığı’ndan İTO Başkanı İbrahim Çağlar’ın ölümüne inceleme

Son dakika haberi! 

İTO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar‘ın ölümüyle ilgili inceleme başlatıldı.

Çağlar’ın ölümünün ardından ihmal iddiaları ortaya atılmıştı.

İstanbul Koşuyolu’ndaki bir özel hastaneye gece 01.00’de başvuran İbrahim Çağlar’ın gaz şikayeti ve karın ağrısı nedeniyle geri gönderildiği öne sürülmüştü.

Buna karşın hastane, kalp krizi riski dikkate alınarak EKG de çekildiğini açıklamıştı. Saat 02.20 civarında yeniden rahatsızlanan Çağlar, aynı hastanenin Bağcılar’daki merkezine sevk edilmişti. 

İddialar üzerine Sağlık Bakanlığı harekete geçti ve Çağlar’ın ölümüyle ilgili inceleme başlatıldı.

Aynı zamanda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkan Yardımcısı olan İbrahim Çağlar, pazartesi sabah saatlerinde geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybetmişti.

KALP KRİZİ NASIL ANLAŞILIR?

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.