Sağlık Bakanlığı’ndan Elton John’a teklif

Bir yıl sürecek bir kanser farkındalık kampanyası başlatan Sağlık Bakanlığı , rengi yeşil olarak belirlenen kampanya kapsamında, yıl boyunca konser defile gibi organisyonlar düzenleyecek.

Organizasyon için teklif götürülenler arasında dünyaca ünlü pop sanatçısı Elton John’un da bulunduğu, astronomik bir ücret isteyen sanatçıyla görüşmeler sürdüğü belirtildi.

Kendi adıyla kurduğu bir AIDS vakfı olan, kanserle mücadele organizasyonlarında yer alan ünlü sanatçının, bakanlığın davetine prensipte evet dediği ancak istediği ücretin çok yüksek bulunduğu kaydedildi.

Görüşmeler sürdüğü ve ücrette anlaşıldığı taktirde konserin tarihi ve yerinin netleştirileceğpi belirtildi.

‘Farkındayız Kanseri Yeneceğiz’ sloganıyla 1 yıl sürecek kampanyanın renk kodu, doğayı temsil ettiği, güven verdiği ve yeniden canlandırmayı çağrıştırdığı için yeşil olarak seçildi.

Kampanya için yeşil kravat, fular ve kurdelalar gibi aksesuarlar tasarlanırken, vatandaşların kanserle ilgili tüm sorularına yanıt bulabileceği “kansernedir.net” adlı site de faaliyete geçirildi.

Kampanya süresince yurt genelinde kanseri yenen ünlü simaların katılımıyla defile, konser gibi çeşitli organizasyonlar da düzenlenecek.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.