Sağlık Bakanlığı: Sosyal medyaya kısıtlama yok

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şunlar ifade edildi:

“Medyada yer alan “Sağlık Bakanlığı’nın talimatıyla sağlık çalışanlarına sosyal medya yasağı yürürlüğe girdi” başlıklı haberler gerçeği yansıtmadığından aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek görülmüştür.

Bakanlığımızca sağlık personeline sosyal medyaya yasak getiren herhangi bir yazı gönderilmemiştir. Sağlık çalışanlarına server kaldırmıyor diye sosyal medya yasağı!
Haberlerde talimat adıyla bahsedilen yazı, “Sağlık Bilişim Ağı Projesi”dir.

Bu proje, Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatlarının, bilgi ve iletişim teknolojilerinden en üst seviyede yaralanabilmesi için ileri teknoloji sunan MPLS VPN (yüksek protokollü etiketleme sistemi özel sanal ağı) teknolojisi kullanılarak tüm kurum ve kuruluşlarımızı kapsayan bir projedir.

İnternet filtrelemeleriyle ilgili söz konusu planlamalar Bakanlığımız Merkez Teşkilatı tarafından değil, illerdeki birimlerce koordine edilmektedir. Manisa ilimizdeki düzenleme bireysel sosyal medya kullanımını değil sadece kurumsal bilgisayarlardaki kullanımı kontrol altına almaktadır.

Dolayısıyla Bakanlığımızın sağlık çalışanlarına sosyal medyayı yasaklaması gibi bir durum söz konusu değildir.”

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.