Sağlık Bakanlığı: Adana’daki ölümlerin gaz kaçağı ile ilgisi yok

Merkezi oksijen sisteminden farklı bir koku yayılması üzerine cuma günü yoğun bakımdaki 25 hasta tedbir amaçlı başka hastanelere sevk edilmişti.

Suriye uyruklu 51 yaşındaki Muhammet Ecu’nun kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmesinin ardından iki ölüm haberi daha geldi.

Yaşlılığa bağlı çeşitli hastalıkları nedeniyle tedavi olan 81 yaşındaki Zamir Karabıyık ile 51 yaşındaki Suriyeli Abdullah Ömer Jaber sevk edildikleri hastanede hayatını kaybetti.

Sağlık Bakanlığı, üç hastanın ölümünün de gaz kaçağıyla ilgisi olmadığını, rahatsızlıkları nedeniyle yaşamlarını yitirdiklerini açıkladı.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı soruşturma kapsamında, hastaneye farklı nitelikte oksijen tüpü getiren firmanın sorumlusuna ev hapsi verilmişti.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.