Sağlığa zararlı sikilon kullanan protez üreticisine 4 yıl hapis

Kanserojen madde içeren silikonların üreticisi hapis cezasına çarptırıldı.

Fransız silikon protez firması Poly Implant Prothese’in (PIP) sahibi Jean Claude Mas (80), 4 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Yüz binlerce kadını mağdur ve hasta eden PIP firmasının, silikon protezlerinde sağlığa zararlı kanserojen içeren sanayi silikonu kullandığı ortaya çıkmıştı.

2012 yılında başlayan davada 8 ay hapis yatan PIP’in sahibi Jean Claude Mas için 2013 yılında Marsilya Mahkemesi 3 yıl 4 ay hapis cezası istemişti.

Verilen nihai kararda PIP’in sahibi Jean-Claude Mas 4 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.